Medycyna Bioregulacyjna Systemowa (BrSM)

Organizm ludzki jest bardzo złożonym układem dynamicznym, którego równowaga (homeostaza), a tym samym zdrowie, zależy od interakcji wielu wrodzonych mechanizmów, które go tworzą. Tak więc w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu, a tym samym w zachowaniu zdrowia, większość procesów życiowych jest kontrolowana przez systemy, takie jak: system immunologiczny, hormonalny, układ nerwowy, etc., które są od siebie zależne. Interwencje terapeutyczne mające na celu oddziaływanie, modulowanie lub stymulowanie tych systemów naturalnej samoregulacji naszego organizmu są zawarte w koncepcji Medycyny Bioregulacyjnej Systemowej.

Zdrowie jest jednym z naszych najważniejszych aktywów. Aby go utrzymać, żywe organizmy wytworzyły kilka systemów regulacji, ale czasami w sytuacjach patologicznych potrzebują pomocy i wtedy właśnie znajduje zastosowanie medycyna bioregulacyjna.

Mechanizm działania leków o działaniu bioregulacyjnym jest przedmiotem szeroko zakrojonych badań. Ostatnie z nich, opublikowane w prestiżowych, międzynarodowych czasopismach, wykazały, że są to leki działające poprzez mechanizmy immunologiczne.

Leki o działaniu bioregulacyjnym mają wysoki profil bezpieczeństwa i udowodnioną skuteczność, popartą wieloma badaniami klinicznymi.

Leki o działaniu bioregulacyjnym zwierają substancje naturalne (pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego), o niskich dawkach (w tzw. mikrodozach), w zakresie stężeń hormonów, enzymów, neuroprzekaźników, itp. w organizmie. Występują one w tych samych stężeniach co mediatory odpowiedzi komórkowych organizmu, z tego powodu leki o działaniu bioregulacyjnym są bardzo dobrze tolerowane i wysoce skuteczne, powodując efekt farmakologiczny dzięki szybkiej reakcji i precyzyjnemu działaniu. Składniki aktywne leków w swych niskich dawkach mogą wpływać na układy regulacyjne, nie blokując procesów metabolicznych ani reakcji fizjologicznych organizmu, nie zakłócając także działania innych leków. Leki o działaniu bioregulującym podane w mikrodozach stymulują fizjologiczne reakcje organizmu, pobudzając, wzmacniając funkcje organizmu, a tym samym regulując i przywracając stan zdrowia.

Odwiedź także

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies”. W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników, stosujemy narzędzia do zbierania danych.

W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej informacji w sekcji ”Polityka Cookies".

Pokaż więcej

Pokaż mniej