Viburcol® compositum

Viburcol® compositum

Różne przyczyny, jedno ukojenie…

Viburcol® compositum

Viburcol compositum to lek stworzony z myślą o wyjątkowych potrzebach najmłodszych i najdelikatniejszych pacjentów. Viburcol to skuteczność i bezpieczeństwo, wygoda aplikacji oraz szerokie spektrum działania.

Lek Viburcol stosowany jest w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci występujących w przebiegu, np.: kolki niemowlęcej, bóli brzucha, wzdęć, zaparć, ząbkowania, infekcji, alergii, szczepienia, problemów ze snem, lęków nocnych oraz innych lęków dziecięcych.

Wskazania

Wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci przebiegających z gorączką lub bez gorączki, występujących w przebiegu np.: ząbkowania, kolki niemowlęcej lub przeziębienia.

Dawkowanie i sposób podawania

Niemowlęta w wieku od 3 do 6 miesięcy – według wskazań lekarza.

Niemowlęta poniżej 1 roku życia: 1 czopek na dobę.

Dzieci od 1 do 6 lat: Od 1 do 2 czopków na dobę.

Dzieci od 6 do 12 lat: Od 1 do 3 czopków na dobę.

Dzieci powyżej 12 lat: Od 1 do 4 czopków na dobę.

Sposób stosowania:

Doodbytniczo. Przed zastosowaniem wyjąć czopek z blistra.

Nie przekraczać zaleconej dawki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub pozostałe składniki leku. Nadwrażliwość na rumianek (Chamomilla recutita) lub rośliny z rodziny złożonych (Compositae/ Asteraceae).

Postać farmaceutyczna

Czopki.

Podmiot odpowiedzialny

Biologische Heilmittel Heel GmbH.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą


Poznaj nasze produkty

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies”. W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników, stosujemy narzędzia do zbierania danych.

W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej informacji w sekcji ”Polityka Cookies".

Pokaż więcej

Pokaż mniej