Stany niepokoju u niemowląt i małych dzieci

Stany niepokoju o różnym podłożu niezwykle często występują u niemowląt i małych dzieci. Mogą one przebiegać z gorączką lub bez niej. Wyrażane są płaczem, krzykiem, nadmiernym pobudzeniem, zmiennością nastrojów, a także zaburzeniami snu. Należy pamiętać, iż do pewnego wieku jest to jedyny sposób porozumiewania się niemowlęcia z otoczeniem, dlatego należy być wyczulonym na tego typu zachowania. Krzyk, płacz i niepokój są sygnałem niezadowolenia, zimna, przegrzania, głodu, bólu. Natężenie płaczu, długość czas jego utrzymywania się uzależnione są od temperamentu dziecka oraz jego progu wrażliwości na nieprzyjemne doznania, które stają się źródłem niepokoju.

Stany niepokoju towarzyszą przede wszystkim kolce niemowlęcej, bolesnemu ząbkowaniu, infekcjom, a także wizytom w gabinecie lekarskim, pierwszym szczepieniom, lękom separacyjnym i stresowi edukacyjnemu.

Artykuły

Stany niepokoju u niemowląt i małych dzieci - Maria Korzon

Kolka niemowlęca – diagnoza i metody leczenia. Stare pytania – nowe odpowiedzi - Janina D. Piotrowska-Jastrzębska, Irena Białokoz-Kalinowska

Stany niepokoju w chorobach alergicznych u dzieci - Barbara Sieradzka

Najczęstsze infekcje wirusowe przebiegające latem u niemowląt i małych dzieci - Halina Woś

Kliniczne zastosowanie leku Viburcol w wybranych jednostkach chorobowych - Barbara Sieradzka

Problemy okresu dorastania - Maria Korzon

Prezentacja

Viburcol - redukuje stany niepokoju u niemowląt i małych dzieci od ponad 20 lat

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies”. W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników, stosujemy narzędzia do zbierania danych.

W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej informacji w sekcji ”Polityka Cookies".

Pokaż więcej

Pokaż mniej