Heel Polska

Leki firmy Heel są dostępne w Polsce od 1990 roku.

Heel. To, co zaczęło się jako wizjonerski pomysł, przekształciło się w globalną firmę farmaceutyczną działającą w 50 krajach na całym świecie. Opracowujemy, produkujemy i dystrybuujemy leki na bazie naturalnych składników o szerokim wachlarzu zastosowań.

Rozwijany dzięki nowatorskiemu podejściu i pasji do tego, co robimy, Heel jest obecnie jedną z wiodących, globalnych firm medycyny naturalnej. Ze względu na bezpieczne i skuteczne leki staliśmy się wiarygodnym partnerem wśród pacjentów, klinicystów, farmaceutów i ekspertów medycznych na całym świecie.

Gwarantowana wysoka jakość leków Heel opartych na bazie naturalnych składnikach jest kolejnym powodem, dla którego pacjenci i lekarze pokładają w nas zaufanie. Od surowca naturalnego do gotowego leku, który opuszcza nasze zakłady: cały proces produkcji odbywa się zgodnie z surowymi wytycznymi Good Manufacturing Practice czyli Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP), co zapewnia, że leki Heel oparte na naturalnych składnikach mają najwyższą jakość.

Od początku swojego istnienia Heel kieruje się chęcią poznania i pionierską innowacyjnością. Dr Hans-Heinrich Reckeweg, który założył firmę Heel w Berlinie w 1936 roku, był twórczym i dociekliwym lekarzem, nie tylko stworzył nowe leki z naturalnych substancji, ale także opracował pionierskie podejście terapeutyczne pomagające organizmowi aktywować mechanizmy autoregulacji.

Dr Reckeweg nie był jednak do końca zadowolony widząc, że jego leki i terapie działają – chciał wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Badania naukowe nad medycyną naturalną stały się integralną częścią tego, czym jest Heel. Dzięki koncentrowaniu się na wynikach badań, innowacyjnym inwestycjom w rozwój produktów, firma Heel nadal rozwija się i rośnie: w 1954 roku przeniosła się do Baden-Baden w południowych Niemczech, a od 1977 roku jest częścią koncernu DELTON AG.

Firma Heel Polska powstała 2 lipca 1999 roku. Obecnie zatrudnia około 50 osób.

Wśród preparatów firmy Heel Polska znajdziemy leki dostępne bez recepty, leki na receptę, kosmetyki i wyroby medyczne. Jako pierwsze w Polsce zarejestrowano m.in. następujące leki.:

  • Euphorbium S (aerozol do nosa stosowany w katarze),
  • Engystol (wspiera organizm w walce z infekcjami wirusowymi i wzmacnia układ odpornościowy),
  • Traumeel S (działania przeciwbólowo i przeciwzapalnie stosowany w urazach, kontuzjach, bólach mięśni),
  • Viburcol (stosowany w stanach niepokoju u dzieci),
  • Klimakt-Heel (terapia dolegliwości okresu klimakterium).

Nasza witryna stosuje pliki „Cookies”. W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych użytkowników, stosujemy narzędzia do zbierania danych.

W każdym czasie można dokonać zmiany ustawień dotyczących tych narzędzi. Więcej informacji w sekcji ”Polityka Cookies".

Pokaż więcej

Pokaż mniej